ابزار تولید کد - Cruder .NET

Cruder .NET یک برنامه "مبدل شیء به رابطه" یا (Object Relational Mapper (O/R Mapper است که برای توسعه سریع برنامه های تجاری و سیستمهای اطلاعاتی تحت دات نت بکار می‌رود. این برنامه مجهز به یک ابزار تولید کد (Code Generator) است که به شما امکان می‌دهد حجم بالایی از کدهای یک سیستم نرم افزاری را به سرعت و با دقت تولید نمایید. این ابزار تولید کد، با اتصال به بانک اطلاعاتی و خواندن ساختار بانک (Database Schema)، کدهای مورد نیاز را بر اساس این ساختار تولید می‌نماید. علاوه بر کدهای تولید شده، کتابخانه‌ای از کلاسها نیز برای شما فراهم گشته است که از آن می‎توانید برای اتصال به بانک اطلاعاتی و ذخیره و بازیابی داده‌ها استفاده نمایید. در این کتابخانه ابزارهای دیگری نیز برای جستجو و مرتب سازی داده‌ها و همچنین کنترل تراکنشها (Transaction Management) و مدیریت خطاها (Exception Handling) وجود دارد که پیاده سازی این اعمال را برای شما بسیار سهل و آسان می‌سازد.

Cruder .NET بر اساس معماری سه لایه نرم افزار (3 Tier Architecture) طراحی شده است. در این مدل، نرم افزار از 3 لایه جداگانه به نامهای Data Access - Business Logic -User Interface تشکیل شده است. هر کدام از این لایه‌ها نقشهای خاصی را ایفا می‌کنند. لایه Data Access وظیفه ارتباط با بانک اطلاعاتی و ذخیره و بازیابی داده‌ها را به عهده دارد. لایه Business Logic محل پیاده سازی قوانین کاری نرم افزار است. لایه User Interface نیز وظیفه نمایش و جمع آوری داده‌ها از کاربر را عهده دار است. این 3 لایه از یکدیگر حداکثر استقلال را دارند و این مهمترین مزیت در توسعه سه لایه نرم افزار است؛ چرا که تغییر در یک لایه باعث انتشار آن در لایه های دیگر نمی‌شود و این امر موجب کاهش هزینه نگهداری نرم افزار می‌گردد. با استفاده از Cruder .NET می‌توانید برنامه‌هایی تولید کنید که از مدل سه لایه نرم افزار تبعیت می‌کنند و ایجاد تغییرات در آنها بسیار ساده و کم هزینه است.

استفاده از Cruder .NET مزایای زیر را برای شما خواهد داشت:

  استفاده آسان: توسعه نرم افزار با استفاده از این ابزار بسیار آسان است و از طریق یک دوره آموزشی کوتاه مدت، می‌توان از تمام قابلیتهای آن بهره برد.
  سرعت بالاي توسعه: از آنجايي كه درصد بالايي از كدهاي تكراري سيستم توسط اين ابزار توليد مي‌شود، اين امر باعث بالا بردن سرعت توسعه نرم افزار مي‌گردد.
  کاهش هزینه نگهداری: به تبع سرعت بالای توسعه و همچنین پیروی از معماری سه لایه نرم افزار، هزینه نگهداری و تغییر در برنامه کاهش می‌یابد.
  استاندارد سازی: کدهای تولید شده بوسیله این ابزار بصورت همگن و استاندارد خواهند بود و این امر باعث افزایش کار گروهی شده و اعضای تیم را ملزوم می‌سازد تا از روشهای سلیقه‌ای برای رفع نیازها پرهیز نمایند.
  افزايش کيفيت محصول: با استفاده از این ابزار، تولید کد بصورت ماشینی و بدون خطا انجام می‌پذیرد. همچنین قابلیتهایی که این ابزار برای توسعه دهندگان فراهم آورده است، موجب کاهش بروز خطا و ایجاد یک محصول با کیفیت خواهد شد.
  سازگاري محصولات: محصولاتی که با این ابزار تولید می‌شوند با یکدیگر سازگاری بیشتری داشته و از یک خانواده محسوب می‌گردند. این امر موجب ایجاد ارتباط ساده‌تر بین محصولات گشته و زمینه مجتمع سازی آنها را بسادگی فراهم می‌آورد.

امکانات ابزار

  قابليت تولید کد به دو زبان C# و VB
  پشتیبانی از بانکهای اطلاعاتی SQL Server و MS Access
  قابلیت تولید کد برای Tableها، Viewها و Stored Procedureهای بانک اطلاعاتی
  امکان استفاده دلخواه از Inline SQL یا Stored Procedure جهت عمليات اصلی در بانک
  تشخيص روابط بین جداول و امکان دسترسی ساده به اشیاء پدر و فرزند
  استفاده از Caching جهت اجراي سريع دستورات دسته‌اي (Batch Commands) در بانك
  استفاده سريع و آسان از تراکنشها
  مديريت آسان خطاها
  امکان نوشتن جستجوهای قدرتمند
  مديريت آسان كدهاي ماشيني و دستي
  امكان ایجاد سریع فرمهای ورود اطلاعات (Windows Application)
  قابل استفاده در پروژه‌های وب و ویندوز